Nitki tradycji

 

Torby

Torby najróżniejszego przeznaczenia: zakupowe, damskie, męskie,unisex, malowane, szyte ze spodni i lnianych zasłon i obrusów. W przygotowaniu kolekcja toreb szydełkowych.

Krajki

Ręcznie tkane techniką na bardku lub krajki wybieranej odwzorowują tradycyjne wzory z wielu kultur oraz współczesne inspiracje i improwizacje tkackie autorki.

Lalki motanki

Wykonane zgodnie z tradycyjną sztuką: bez użycia igły – wiązane, motane słowiańskie lalki, spełniające życzenia i przekazujące pomyślność i dobrą energię. Znakomite na prezenty oraz jako strażniczki domowego ogniska.

Siedziba

Pracownia artystyczna Splot

ul. Pełkińska 32, 37-500 Jarosław

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek: 8:00-16:00
Sobota: 8:00-13:00

Telefon kontaktowy

790 728 208

Lalki motanki

Pacynki

O mnie

W 2016 r skończyłam dwuletni kurs na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Spotkałam tam wspaniałych ludzi oraz miałam okazję uczyć się od niesamowitych mistrzów rzemiosła. Od marca 2017 prowadzę własną pracownię artystyczną w Jarosławiu. Moje zamiłowanie do eksperymentu prowadzi do wciąż nowych realizacji mniej lub bardziej artystycznych i ciągłego poszukiwania dróg rozwoju.
Projektuję i wykonuję przedmioty z zakresu następujących technik: filcowania, haftu, tkactwa, szycia, przędzenia, makramy, koralików oraz dowolnego ich łączenia. Najlepiej czuję się w unikacie, projektowaniu pod konkretną potrzebę.
Teatr, strój ludowy, LARP, cosplay, rekonstrukcja – do każdej z tych dziedzin zdarza mi się zawitać od czasu do czasu z projektem i realizacją. Zapraszam do kontaktu osoby, które potrzebują strojów, rekwizytów, scenografii z dowolnego świata i czasu: z radością podejmę wyzwanie!

#zerowaste

Idea nie marnowania żadnych zasobów, czy też wielokrotnego używania rzeczy zanim staną się odpadem zaśmiecającym Ziemię, jest mi bardzo bliska. Od lat staram się naprawiać przedmioty, zamiast wyrzucać; szukać dla nich innego zastosowania, albo innego właściciela – ważne, by jak najdłużej je wykorzystywać zamiast bez pomysłu wymieniać na nowe. Jednym z ważniejszych aspektów ekologii jest właśnie wielorazowość i recykling.

Korzystanie z dostępnych materiałów i przedmiotów pozwala na nadawanie im nowych ról, nowego przeznaczenia, a nawet odkrywanie wszystkiego, czym mogą zostać. Większość moich projektów – zarówno użytkowych, jak i dekoracyjnych nosi w sobie elementy pochodzące z recyklingu lub pomysły konstrukcyjne zaczerpnięte z eksperymentów „przerabiania” lub naprawiania rzeczy.

Teatr

Swoją przygodę z teatrem rozpoczęłam wiele lat temu: początkowo jako widz, sympatyk, zaangażowany rodzic występującej córki. Z czasem zajęłam się elementami scenografii, projektowaniem i wykonaniem strojów i lalek teatralnych. Współpracuję m.in. z teatrem „Plaster” i teatrzykiem „Zielony Melonik”. Od czterech lat jestem aktorką Teatru „Kąt” działającego pod kierunkiem Pawła Sroki przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. W 2019 r. pojawił się również Teatr „Kącik”, czyli nowe wyzwanie: przedstawienia dla dzieci. Zapraszam do obejrzenia moich teatralnych realizacji i polecam się do wspólnego tworzenia.

Warsztaty

Prowadzę warsztaty i pokazy z różnych dziedzin rzemiosła artystycznego z dojazdem do klienta, podczas imprez plenerowych, dla grup zorganizowanych i indywidualne. Zapraszam do kontaktu i ustaleń w zależności od Państwa potrzeb.

Nasi klienci

Współpraca z Panią Asią to czysta przyjemność i profesjonalizm w każdym calu. Podjęła się bardzo trudnego zadania, jakim było uszycie rekonstrukcji sukni z XVw. z pełnym zapałem, biorąc pod uwagę dostępne źródła, a nawet poszukała kolejnych we własnym zakresie. Wszystkie przygotowania (łącznie z wyborem odpowiedniego materiału) dały imponujący, profesjonalny i trwały efekt, co ważne odporny na zniszczenia w środowisku obozowym. Polecam współpracę z Panią Asią, która wyzwań się nie boi!
Anna Maria

Do wirtualnych drzwi sklepu Pracowni Artystycznej Splot trafiłam dzięki pięknej synchroniczności. W jego magicznej przestrzeni znalazłam maskotki, torby, makramy, tkane ręcznie krajki i inne niezwykłości. Moja ulubiona półka, czy raczej pokój, to miejsce, gdzie mieszkają Motanki – słowiańskie laleczki. Stworzone bez igły i nici maleńkie cuda poruszają zmysły i działają na wyobraźnię. Każda Motanka jest inna, niepowtarzalna – jak kwiaty, płatki śniegu czy ludzie. Można nią obdarować bliską osobę, można wybrać dla siebie tę, która najbardziej woła… Jestem oczarowana talentem Pani Joanny. Współpraca ze sklepem jest bardzosprawna, przedmioty z duszą starannie zapakowane tak, aby dotarły do odbiorcy całe i zdrowe, korespondencja sympatyczna.

Joanna K.

Napisz/zadzwoń do nas!

790728208

4 + 7 =

Share This